VLOG life

Dziecko, dzięki Tobie już wiem! (nowy VLOG dla Rodziców)

vlog parentingowy

Słynne staje się stwierdzenie, że “to nie matka rodzi dziecko, ale to dziecko rodzi matkę”. Tylko połowicznie się z tym zgadzam! Bo… dziecko rodzi nowe absolutnie WSZYSTKO! Od akceptacji nowego ciała, przez umiejętność pomiaru ciepłoty wody łokciem, po… nowe relacje w sypialni dorosłych. Ale: czy dotyczy to wszystko tylko Mamy? 

Pamiętam ten moment sprzed około dwóch lat, gdy takimi literami kończyłam pisać TEN TEKST przesycony emocją nauk pobranych od mojej malutkiej wtedy córeczki:

(…) Nie wiem, ile jeszcze kroków muszę pójść, by poczuć się pewnie. By nieznane zostało znane. By założyć obcasy. Wyprostować karmiący jeszcze tors. Może dopiero wtedy jak przyjdzie kolejna noc, podczas której nadfrunie bocian. I odmelduje Twoje rodzeństwo w moim brzuchu. Kiedyś… Wtedy zapewne obie będziemy już śmigać! (…)

I cóż, rodzeństwo nastało, a tu… ciągle czuję się jako Matka – czyt. Nadworny Przygłup Dworu zwanego Macierzyństwem… Jak już Ci się wydaje, że ogarniasz, wiesz, nauczyłaś się; łapie Cię znienacka: “everyday something new”!

Everyday something new w duecie!

Ale, ale…! Czy jestem na tym Dworze chaosu, nowości, mikro kosmitów z ufo wypełnionym miłością po brzegi… sama? Nie! Jest też tutaj Tatuś! I czemu o tym świat zapomina? Na porodówce rodzi się nie tylko dziecko! Rodzi się Mama i Tata. Trochę nowy mąż i trochę nowa żona… Co się zmieniło w naszych głowach, sercach, jakie tajemnice grzechów naszej osobowości z ery przed dziećmi odkrywamy? Posłuchajcie!

Pierwszy VLOG parentingowy dla Mamy i Taty

Zapraszamy na nowy, premierowy VLOG, którego samo nagrywanie dało nam mnóstwo autorefleksji o tym, czego nauczyły nas nasze dzieci i dodatkowego zrozumienia paru ważnych spraw od… nowa! Zatem niech Wam też służy!

         

A pod filmem napiszcie koniecznie czego Was nauczyły Wasi mali Kosmici jeszcze nie-z-tej-ziemi… I pamiętajcie nas polecać dalej jako pierwszy vlog parentingowy z Mamą i Tatą za kamerą. Dużo odwagi, czasu i pracy nas to kosztuje, więc nie wahajcie się zasubskrybować (z dzwoneczkiem) pod filmem 🙂 Do zobaczenia w co drugi piątek o 21:00! 

A jeśli nie widzieliście naszego pierwszego odcinka: pośmiej się przy nim TUTAJ!

vlog parentingowy
Wasze opinie po każdym naszym odcinku są super cenne! Czekamy na nie 😉