TUPTAMY Kraków

Z cyklu #tuptamy_kraków: event rodzinny w wersji exlusive! Dzień dobry ICE Kraków w niedzielę 15.04!

dzien_dobry_ice

Wreszcie nadchodzi ten czas, kiedy moje miasto Kraków ma więcej do zaoferowania mnie i mojej rodzinie niż korki, beton i smog. Bo wraz z wiosną, Kraków zasypuje nas ofertą eventów dla rodzin i wita je z otwartymi ramionami. Ja nie mogę się doczekać najbliższego weekendu: a konkretnie – niedzieli, 15 kwietnia. Bo to wtedy swoje drzwi dla naszych najmłodszych otworzy duma Krakowa: Centrum Kongresowe ICE. I z okazji rodzinnego eventu Dzień dobry ICE Kraków zapewni mnóstwo atrakcji! Jakich?

Co?

Nie mogę się doczekać!

Już na wstępie napiszę, że jeśli wolicie obraz niż litery: serdecznie Was zapraszam do obejrzenia w najbliższych dniach wieczorem (11 kwietnia o 18:15, 12 kwietnia o 19:07 lub 13 kwietnia o 18:15) w TVP Kraków programu ‘Karnet’. Nie tylko zapraszam Was tam do mojego domu, ale przede wszystkim opowiadamy, co nas czeka w Centrum Kongresowym w najbliższą niedzielę w ramach Dzień dobry ICE Kraków. 

Na co dzień mam dużo do czynienia z Mamami: głównie dla nich piszę tego bloga i głównie to z nimi koresponduję online. Tym bardziej cieszę się, że zostałam zaproszona przez Krakowskie Biuro Festiwalowe do wzięcia udziału w tak fantastycznie przygotowanej imprezie nie tylko jako mama mojego dziecka, ale także jako gość: krakowska blogerka. Będzie to cudowna okazja, żeby spotkać moich przyjaciół (wspólne rodzinne wyjście to często coś, czego nam trzeba) oraz moje czytelniczki (gdy się spotkamy, śmiało biegnijcie przybić piątkę!). Zresztą, nawet jeśli nie miałabym występować jako jeden z punktów programu (o tym za chwilę), to program atrakcji jest tak fajny, a moje dziecko na tyle już duże (choć doprawdy wciąż nie wiem, kiedy to zleciało!), że i tak bym się tu ochoczo wybrała! Bo czy można sobie wyobrazić lepsze świętowanie własnych urodzin niż z tymi, których kochasz i w atmosferze, w której bawią się świetnie? 🙂

dzien_dobry_ice

/fot. W. Wandzel, wandzelphoto.com dla KBF/

Atrakcje…

A atrakcji zapowiada się naprawdę sporo. W atmosferze eventu czysto rodzinnego Dzień dobry ICE Kraków, organizatorzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe zadbali o to, by nie nudzili się ani najmłodsi, ani ich opiekunowie!

Dla naszych Najmłodszych: 

W tę niedzielę ekskluzywne Centrum Kongresowe ICE Kraków – scena najwybitniejszych koncertów, spektakli i konferencji, zamienia się w… wielki plac zabaw pod nazwą Dzień dobry ICE Kraków! Zmieszczą się na nim dzieci nie tylko z Krakowa, ale też z okolicznych miejscowości.

Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekają: pokazy prowadzone przez przedstawicieli służb ratowniczych: policjantów, ratowników medycznych i strażaków, a także inne atrakcje takie jak: warsztaty historyczne Historyland, malowanie twarzy, nauka tańca prowadzona przez Szkołę Tańca Egurrola, warsztaty designu czy warsztaty kulinarne.

Natomiast największą atrakcją (podobnie jak miało to miejsce w poprzednich edycjach) będzie pokaz filmu niespodzianki, który rozpocznie się o godzinie 12.00. Film będzie wyświetlany w najbardziej eleganckiej i najlepiej technicznie wyposażonej sali Krakowa.

Poza tym, wszyscy chętni będą mogli wziąć udział we wspólnym spacerze po obiekcie, który poprowadzą pracownicy Sieci Informacji Turystycznej InfoKraków. Zwiedzający zobaczą m.in.: wybrane sale garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel.

dzien_dobry_ice

/fot. W. Wandzel, wandzelphoto.com dla KBF/

Dla Rodziców:

Jest także zaplanowana atrakcja dla Rodziców! I tutaj Wam się przyznam, że stanę się jej częścią: albo naukową, albo komediową – to się okaże jak mi pójdzie 😀 Otóż jednocześnie pragnę Was, Drodzy Rodzice, zaprosić na spotkanie z blogerami: mną –  Tabayką, Szczęslivą i TataStory oraz psychologiem, które będzie dotyczyło wpływu nowych technologii na wychowanie najmłodszych. Czyli jak często dzieci powinny oglądać bajki za pomocą telewizora, komputera, laptopa, tabletu, komórki itp. oraz jaki ma to na nie wpływ. Zaczynamy naszą rozmowę punkt 11:00! Może coś podpowiemy, może zainspirujemy… 😉 A kto nie będzie mógł uczestniczyć, od razu daję znać, że spotkanie będzie także transmitowane na żywo na Facebooku Krakowskiego Biura Festiwalowego – o godz. 11.00.

dzien_dobry_ice

/fot. W. Wandzel, wandzelphoto.com dla KBF/

Gdzie?

Centrum Kongresowe ICE Kraków jest położone przy Rondzie Grunwaldzkim, dokładnie: ul. Marii Konopnickiej 17.

WAŻNE! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Wejść do ICE Kraków na warsztaty, zabawy może każdy. Jedynie, aby obejrzeć FILM W SALI KINOWEJ – obowiązują wcześniejsze zapisy dostępne pod adresem: www.evenea.pl

Kiedy?

Widzimy się w Centrum Kongresowym ICE w ramach eventu Dzień dobry ICE Kraków w niedzielę, 15 kwietnia 2018 roku w godzinach od 10.00 do 14.00. Ze stałych punktów programu zapamiętajcie godzinę 11:00: rozmowa z blogerami o wpływie nowych technologii dla dzieci oraz godzina 12:00 kinowy pokaz filmu niespodzianki!

Udział jest bezpłatny, wejść może każdy, wszelkie atrakcje są za darmo, natomiast przypominam: aby obejrzeć film-niespodziankę w sali kinowej obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: www.evenea.pl

A jeśli jesteś ciekaw, co jeszcze POLECAM W KRAKOWIE dla naszych Najmłodszych – koniecznie zajrzyj TUTAJ, a potem śledź ten blog: co miesiąc odkrywamy nowe miejsce!

dzien_dobry_ice

DO ZOBACZENIA w niedzielę! 🙂

dzien_dobry_ice

/fot. W. Wandzel, wandzelphoto.com dla KBF/

dzien_dobry_ice/fot. W. Wandzel, wandzelphoto.com dla KBF/