SMART life

Zawsze trafione prezenty dla dzieci! Zobacz jakość, piękno i możliwości nauki poprzez zabawę…

prezent dla niemowlat

Prezenty dla niemowląt, dwulatków, przedszkolaków i… szkolniaków! Skąd taki wpis na moim blogu, skoro odległy od filozofii #żyj_to_za_mało_celebruj? Bo musicie przyznać, że wybieranie i głowienie się nad prezentem dalekie jest od tego, co lubimy najbardziej, prawda? Co innego: pakowanie, obdarowywanie i… oglądanie radości w małych oczach. A to już celebracja! Poniższe zestawienie Wam się przyda z conajmniej sześciu ważnych powodów…

Sześć ważnych powodów!

Po pierwsze: “nie znam się” co kupić mojemu dziecku albo dzieciom moich znajomych, gdy: moje dziecko wkracza w nowy etap rozwoju – jeszcze mi nieznany albo znajomi moich dzieci są w wieku o którego potrzebach w ogóle nie mam pojęcia!

Po drugie: nie przedstawiam Wam listy dziesiątek przedmiotów, ale dosłownie kilka “the best of”, hity hitów. Zbyt dużą ilość mamy już w sklepach, w prezentownikach internetowych, w głowie. Zbyt dużo to zmęczenie, frustracja i ciągłe “nie wiem”…

Po trzecie: podaję gotowy podział na kategorie wiekowe – bo to w wyborze prezentu ma kluczowe znaczenie. Ale skracam drogę wyboru, upraszczam: nie dzielę na płeć. Wybrane propozycje są tzw. “unisex”.

Po czwarte: poniższa lista powinna spodobać się nie tylko dzieciom, ale też nie będzie wadzić rodzicom (spora szansa, że nie wyniosą prezentu od Was na strych). Bo propozycje te: nie zajmują wiele miejsca, nie są głośne i nie krzyczą… pseudoartyzmem kolorów!

Po piąte: są sprawdzone! U nas oraz wśród moich czytelniczek. Bo skoro mam w domu niemowlę i dwu i półlatkę, o reszcie kategorii wiekowych wypowiedziały się Mamy z najwspanialszej Grupy z całych internetów 😀

Po szóste: poniższe propozycje odpowiadają każdej… grubości portfela. Są wymieszane: od tych za kilkadziesiąt złotych, do tych za około stówkę. No i jest inicjatywa… prezentu “zrzutki”!

No to… nie przedłużajmy!

Pobierz BONUS NA ŚWIĘTA: papeteria listu do Św. Mikołaja oraz 24 gadżety do kalendarza adwentowego ZAMIAST słodyczy:

 

Prezent dla niemowląt (0-1)

prezent dla niemowlat
 • Baby Gym: KLIK
 • Gryzak Oli&Carol: KLIK (tu akurat banan, ale są różne owoce i warzywa przygotowujące Malucha do rozszerzania diety metodą BLW)
 • Przytulanka sensoryczna: KLIK

Prezenty dla 2+

prezent dla dwulatka
 • wszelkie dobrej jakości puzzle, puzzle sensoryczne: chropowata powierzchnia, milutki plusz czy mięciutka sierść pobudzają zmysł dotyku!: KLIK
 • sortery – moja córka mogła przy nich godzinami!I nie samymi figurami geometrycznymi fajny sorter żyje 😉 KLIK lub KLIK lub KLIK  lub domek z zamkami: KLIK
 • piramidy edukacyjne:KLIK lub KLIK lub KLIK

Prezenty dla 3+

prezent dla trzylatka
 • nasze the best of the best: dla takich dwu i pół latków, w stronę trzech lat – nasze odkrycie roku, czyli książka z serii “Czytaj z Albikiem”. W najbardziej rozbudowanej serii ukazały się trzy tytuły: Mój pierwszy elementarz KLIK, Język angielski KLIK i Atlas świata KLIK.

To co najbardziej nam się podoba w tej elektronicznej, interaktywnej książce, to różnorodność, a to oznacza, że… szybko się nie znudzi: ani dzieciom, ani dorosłym. Sama dopasuje się do umiejętności wiekowych dzieci. “Mój pierwszy elementarz” to propozycja dla najmłodszych. W przejrzystej formie, z pomocą specjalnego elektronicznego pióra, które śpiewa, czyta i wydaje różne dźwięki, dziecko poznaje świat, kolory, kształty. Tytuły “Atlas zwierząt” i “Język angielski” raczej bardziej spasują starszym dzieciom.

Pobierz BONUS NA ŚWIĘTA: papeteria listu do Św. Mikołaja oraz 24 gadżety do kalendarza adwentowego ZAMIAST słodyczy:

 

prezent dla trzylatka

Prezenty dla 4+

prezent dla czterolatka
 • hotel do obserwacji robaków: KLIK
 • myszki, misie Goki: KLIK lub KLIK
 • zestaw lekarski: KLIK

Prezenty dla 5+

prezent dla pieciolatka
 • projektor Baśnie na dobranoc: KLIK
 • planszówka z prawdziwego zdarzenia – kot Stefan: KLIK
 • szczudła: KLIK

Prezent “zrzutka”

Czyli to, co nas zachwyca i z pewnością stokrotnie bardziej uradowałoby dzieci, jest często poza zasięgiem naszego portfela. A jakże zdrowym jest podejście podjęcia próby dogadania się w rodzinie i kupienia jednego, wspólnego, porządnego prezentu, zamiast dziesiątek “dupereli” rzuconych po chwili w kąt. Przecież dziecko i tak koduje, że prezent dostało od Mikołaja, Gwiazdki, Gwiazdora, od gości… , a niekoniecznie, że od cioci Kasi albo babci Krysi.

drogi prezent dla dziecka
 • drewniana kuchniaKLIK
 • drewniana kolejka: KLIK
 • pianinko: KLIK
 • superaśną walizkę-jeździkKLIK
 • coś mega drogiego, coś mega pięknegoKLIK

A jeśli kupowanie prezentów już za Tobą, a czeka Cię planowanie i ogarnianie przyjęcia z różnych okazji, pamiętaj, że mój blog jest między innymi po to, by tę organizację Ci ułatwić i zainspirować tak, by było… wyjątkowo! Zobacz jak może wyglądać impreza na roczek, na dwa latka albo… chrzciny inaczej!

A jeśli bliska Ci jest filozofia celebrowania życia i macierzyństwa, dołącz na fanpage TABAyKA, gdzie w  stwierdzeniu, że życie nie jest bajką, ale nią bywa; codziennie znajdziesz mocny przytup na “bywa”!