SMART life

Zawsze trafione prezenty dla dzieci od tych, co nie mają dzieci (i się nie znają!)


prezent dla niemowlat

Prezenty dla niemowląt, dwulatków, przedszkolaków i… szkolniaków! Skąd taki wpis na moim blogu, skoro odległy od filozofii #żyj_to_za_mało_celebruj? Bo musicie przyznać, że wybieranie i głowienie się nad prezentem dalekie jest od tego, co lubimy najbardziej, prawda? Co innego: pakowanie, obdarowywanie i… oglądanie radości w małych oczach. A to już celebracja! Poniższe zestawienie Wam się przyda z conajmniej sześciu ważnych powodów…

Sześć ważnych powodów!

Po pierwsze: “nie znam się” co kupić mojemu dziecku albo dzieciom moich znajomych, gdy: moje dziecko wkracza w nowy etap rozwoju – jeszcze mi nieznany albo znajomi moich dzieci są w wieku o którego potrzebach w ogóle nie mam pojęcia!

Po drugie: nie przedstawiam Wam listy dziesiątek przedmiotów, ale dosłownie kilka “the best of”, hity hitów. Zbyt dużą ilość mamy już w sklepach, w prezentownikach internetowych, w głowie. Zbyt dużo to zmęczenie, frustracja i ciągłe “nie wiem”…

Po trzecie: podaję gotowy podział na kategorie wiekowe – bo to w wyborze prezentu ma kluczowe znaczenie. Ale skracam drogę wyboru, upraszczam: nie dzielę na płeć. Wybrane propozycje są tzw. “unisex”.

Po czwarte: poniższa lista powinna spodobać się nie tylko dzieciom, ale też nie będzie wadzić rodzicom (spora szansa, że nie wyniosą prezentu od Was na strych). Bo propozycje te: nie zajmują wiele miejsca, nie są głośne i nie krzyczą… pseudoartyzmem kolorów!

Po piąte: są sprawdzone! U nas oraz wśród moich czytelniczek. Bo skoro mam w domu niemowlę i dwu i półlatkę, o reszcie kategorii wiekowych wypowiedziały się Mamy z najwspanialszej Grupy z całych internetów 😀

Po szóste: poniższe propozycje odpowiadają każdej… grubości portfela. Są wymieszane: od tych za kilkadziesiąt złotych, do tych za około stówkę. No i jest inicjatywa… prezentu “zrzutki”!

No to… nie przedłużajmy!

Prezent dla niemowląt (0-1)

prezent dla niemowlat

 • Baby Gym: KLIK
 • Gryzak Oli&Carol: KLIK (tu akurat banan, ale są różne owoce i warzywa przygotowujące Malucha do rozszerzania diety metodą BLW)
 • Przytulanka sensoryczna: KLIK

Prezenty dla 2+

prezent dla dwulatka

 • wszelkie dobrej jakości puzzle, puzzle sensoryczne: chropowata powierzchnia, milutki plusz czy mięciutka sierść pobudzają zmysł dotyku!: KLIK
 • sortery – moja córka mogła przy nich godzinami!I nie samymi figurami geometrycznymi fajny sorter żyje 😉 KLIK lub KLIK lub KLIK  lub domek z zamkami: KLIK
 • piramidy edukacyjne:KLIK lub KLIK lub KLIK

Prezenty dla 3+

prezent dla trzylatka

 • nasze the best of the best: dla takich dwu i pół latków, w stronę trzech lat – nasze odkrycie roku, czyli książka z serii “Czytaj z Albikiem”. W najbardziej rozbudowanej serii ukazały się trzy tytuły: Mój pierwszy elementarz KLIK, Język angielski KLIK i Atlas świata KLIK.

To co najbardziej nam się podoba w tej elektronicznej, interaktywnej książce, to różnorodność, a to oznacza, że… szybko się nie znudzi: ani dzieciom, ani dorosłym. Sama dopasuje się do umiejętności wiekowych dzieci. “Mój pierwszy elementarz” to propozycja dla najmłodszych. W przejrzystej formie, z pomocą specjalnego elektronicznego pióra, które śpiewa, czyta i wydaje różne dźwięki, dziecko poznaje świat, kolory, kształty. Tytuły “Atlas zwierząt” i “Język angielski” raczej bardziej spasują starszym dzieciom.

prezent dla trzylatka

Prezenty dla 4+

prezent dla czterolatka

 • hotel do obserwacji robaków: KLIK
 • myszki, misie Goki: KLIK lub KLIK
 • zestaw lekarski: KLIK

Prezenty dla 5+

prezent dla pieciolatka

 • projektor Baśnie na dobranoc: KLIK
 • planszówka z prawdziwego zdarzenia – kot Stefan: KLIK
 • szczudła: KLIK

Prezent “zrzutka”

Czyli to, co nas zachwyca i z pewnością stokrotnie bardziej uradowałoby dzieci, jest często poza zasięgiem naszego portfela. A jakże zdrowym jest podejście podjęcia próby dogadania się w rodzinie i kupienia jednego, wspólnego, porządnego prezentu, zamiast dziesiątek “dupereli” rzuconych po chwili w kąt. Przecież dziecko i tak koduje, że prezent dostało od Mikołaja, Gwiazdki, Gwiazdora, od gości… , a niekoniecznie, że od cioci Kasi albo babci Krysi.

drogi prezent dla dziecka

 • drewniana kuchniaKLIK
 • drewniana kolejka: KLIK
 • pianinko: KLIK
 • superaśną walizkę-jeździkKLIK
 • coś mega drogiego, coś mega pięknegoKLIK

A jeśli kupowanie prezentów już za Tobą, a czeka Cię planowanie i ogarnianie przyjęcia z różnych okazji, pamiętaj, że mój blog jest między innymi po to, by tę organizację Ci ułatwić i zainspirować tak, by było… wyjątkowo! Zobacz jak może wyglądać impreza na roczek, na dwa latka albo… chrzciny inaczej!

A jeśli bliska Ci jest filozofia celebrowania życia i macierzyństwa, dołącz na fanpage TABAyKA, gdzie w  stwierdzeniu, że życie nie jest bajką, ale nią bywa; codziennie znajdziesz mocny przytup na “bywa”!