MUM life

Zabawy z dzieckiem, które pozwolą Mamie… odpocząć!

zabawy z dzieckiem

Są i klasyki. Ale są też zabawy z dzieckiem rozwijające czucie głębokie i zdolności logopedyczne naszych najmłodszych. A mama? Mama leży!

PROSTE zabawy z dzieckiem, które dają odpocząć!

To będzie jeden z najkrótszych wpisów na tym blogu, bo żeby zobrazować o jakie zabawy z dzieckiem mi chodzi, najlepiej abyś… obejrzała ten dynamiczny, 5-cio minutowy film.

Nie będzie w nim żadnych gadżetów, tabletów, wyrafinowanych zabawek… Ty, dziecko, przedmioty użytku codziennego i duuużo spokoju 🙂

 

ROZWOJOWE zabawy z dzieckiem, które dają odpocząć!

Mam nadzieję, że nie znasz wszystkich wspomnianych tu propozycji, podobnie jak ja jeszcze niedawno temu, zanim zaczęłam się rozwijać w sztuce zabawiania dzieci.

Myślę, że jeśli może nawet jest Ci znane lepienie pizzy drogą masażu, to… nie znasz tego świetnego wierszyka logopedycznego, który… masuje!

Na wszelki wypadek, gdybyś chciała go powtórzyć: zostawiam Ci jego treść poniżej:

Tu płynie rzeczka, tędy przeszła pani na szpileczkach.

Tu stąpały słonie, I biegły konie.

Wtem przemknęła szczypaweczka,

zaświeciły dwa słoneczka,

spadł drobniutki deszczyk,

Czy przeszedł cię dreszczyk?

 

PLANOWANE zabawy z dzieckiem, które dają odpocząć!

Nie mam na myśli, że… musisz planować czas i dzień kiedy będziesz się bawić z własnym dzieckiem – nie popadajmy w paranoję 😉 Ale… To, że możesz się bawić, bo resztę aspektów dnia masz bardziej niż mniej ogarnięte – to już jest bardziej przekonujący argument, prawda?

Tym samym , daję Ci zupełnie za darmo mój autorski PLANER Celebrownik – tylko dla Mam. Dlaczego jedyny taki?

Bo każdy dzień ma zastosowany trójpodział sfery działań: DOM/DZIECI – ROZWÓJ – RELAKS. Masz czarno na białym do rozpisania swoje zadania jako “pani domu” oraz jako mama, czy dbająca o siebie kobieta. Masz też jasne spojrzenie na to, czy oby o żadnej z nich… nie zapominasz? 😉

Jeśli zapominasz o sobie w macierzyństwie, w małżeństwie – przyda Ci się także moja “checklista” “Nie samym dzieckiem żyje matka”. Zresztą – pobieraj prezenty śmiało! Wystarczy, że zapiszesz się na newsletter (spokojnie, nie rozsyłam spamu 😉 ).