CELEBRUJ!

24 pomysły co włożyć kreatywnego do kalendarza adwentowego ZAMIAST słodyczy?

co wlozyc do kalendarza adwentowego

Jest coś, czego nam żadna przykra rzeczywistość nie odbierze jeśli tylko dopisuje zdrowie: moc świątecznych przygotowań! Magii oczekiwania też chętnie uczę nasze córki i chcę, by wyniosły z tego czasu radość i wspomnienia! Jak? Jak co roku szykujemy ambitnie, a jednocześnie prosto i kreatywnie kalendarz adwentowy do którego NIE ładujemy hurtowo słodyczy oraz piszemy nie byle jakie listy do Mikołaja… Chodźcie po ściągę co włożyć do kalendarza adwentowego! Po magię dla całej Rodziny!

Święta Świętami… W tym roku zapowiada się, że będą inne. Być może zatęsknimy za dużymi, rodzinnymi spotkaniami, za huczną Wigilią, za wścibsko-uroczymi rozmowami z babcią itd… Jest jednak nadzieja, że przez cały grudzień możemy się cieszyć drobnostkami, kreatywnymi zadaniami, rodzinnym czasem przygotowań i tylko miłymi niespodziankami, które sprawiamy sobie nawzajem…

 

Co włożyć do kalendarza adwentowego, by zachwycił nasze dzieci?

Lubię rozwiązania, które dają maksimum efektu “wow” przy minimum zapierniczania i poświęcanego czasu. Da się tak? Da się, bo zawsze kieruję sie zasadą jak podczas urządzania przyjęć dla dzieci i uspójniania wystroju oraz menu: działam w sposób modułowy. 

Jak możemy zastosować tę zasadę w przypadku kalendarzy adwentowych?

Podaję 3 sposoby na prosty, kreatywny i codziennie zachwycający kalendarz adwentowy dla całej Rodziny. Pokazuję co tam możemy włożyć ZAMIAST słodyczy! Cukru podczas Świąt będzie dość, więc my słodycze w kalendarzu odpuszczamy 😉

 

Sposób numer 1. Co włożyć do kalendarza adwentowego, by zaskoczyć i się nie napracować?

 

Jak taki efekt osiągnąć? Wybieramy takie zabawki, które możemy podzielić na części. Następnie, do każdej torebki wkładamy fragment takiego “zestawu”, a dziecko przez cały adwent kompletuje sobie fragmenty zabawek i ma gotowy prezent w Wigilię. 

Jakie zabawki nadają się do takiego rozwiązania najlepiej?

 • oczywiście wszelkie zestawy klocków Lego, Duplo (zestaw super kreatywny domek funkcyjny!) (możemy pogrupować zestawy klocków w mniejsze, ozdobne torebeczki, a każdy mikro-zestaw otrzymany danego dnia będzie samodzielną mikro-konstrukcją, fragmentem całości)
 • zestaw Play-Doh! Możemy oczywiście podarować naszym najmłodszym każdego dnia inny kolor, ale jeśli 24 kolory ciastoliny to dla nas za dużo, warto pójść w “rozczłonkowanie” takich zestawów tematycznych jak np.:
 • fantastycznie edukacyjne i pięknie wykonane zestawy Montessori od Różowa Wieża. My w tym roku w woreczki kalendarza adwentowego wkładamy porozdzielany zestaw:  z figurkami owadów  oraz ciało człowieka z figurkami.
 • znacie zestawy kart zabaw rodzinnych: Gotuj , Czaruj i Eksperymentuj razem z dzieckiem? Macie i prezent, i zadanie, i wspólnie spędzony razem czas w jednym!
 • możemy zawsze włożyć w torebeczki adwentowe po kilka puzzli z jednej układanki np. świątecznej
 • możemy ułożyć z kafelków Scrabble napis: “Wesołych Świąt” i powrzucać w poszczególne torebeczki kalendarza adwentowego.

 

https://tabayka.pl/sklep/ebooki/e-book-imprezy-dziecinnie-proste/

Sposób numer 2. Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dziecka, by było zabawnie i kreatywnie? 

W tym miejscu mam dla Ciebie gotową ściągę. Listę 24 drobiazgów, które pomieści każda torebka kalendarza adwentowego, a które:

 • uczą poprzez zabawę: znajdziesz tam pomysły gadżetów do prac plastycznych, zabaw edukacyjnych itp.
 • pozwalają Wam spędzić kreatywny, wspólny rodzinny czas RAZEM, ale pojawiają się wymiennie z:
 • zabawkami/ drobiazgami, które zajmą na tyle dziecko, by moja filozofia “nie samym dzieckiem żyje matka” wraz z ciepłą kawą wiodły czasem prym!
 • są zachowane w klimacie minimalizmu, czyli: użyteczność przede wszystkim, a nie zawali-dom!
 • jest w nich dużo drobiazgów z akcentem wybitnie świątecznym, w końcu to jedyny taki czas w roku!

Pobierz listę 24 gadżetów do kalendarza adwentowego zamiast słodyczy oraz papeterię listu do Św. Mikołaja i korzystaj, umilając sobie rodzinny czas przygotowań!

 

Sposób numer 3. Idź w gotowce!

 

Gotowce nie są złe. Czasem są po prostu efektem sztuki odpuszczania. Jeśli nie masz czasu, chęci, możliwości pakowania 24 ozdobionych pudełeczek lub torebek, warto kupić gotowy kalendarz – taki z otwieranymi okienkami, jaki i my pamiętamy z czasów dzieciństwa 😉 Czy za tekturowym okienkiem zawsze musi znajdować się czekoladka? No niekoniecznie. Zobacz jakie są alternatywy:

Sposób bonusowy: Spraw mini prezenty także… SOBIE!

Co włożyć do kalendarza adwentowego dla… Mamy i Taty!

Tak samo jak stoję na straży “Żyj to za mało, celebruj!”, tak samo pilnuję ważnego “Nie samym dzieckiem żyje matka”, a ten balans pozwala mi w całej zaganianej i często niełatwej codzienności… nie zwariować 😉

Czemu w grudniu mają się cieszyć tylko dzieci?

Zobacz MOJĄ LISTĘ KALENDARZY ADWENTOWYCH DLA DOROSŁYCH (KLIK) i podaruj ją sobie… na Święta!

Zobacz poniżej listę co włożyć do kalendarza adwentowego DLA MAMY I TATY! Jeśli Rodzice dbają o siebie, nawzajem, są szczęśliwi, zatroszczeni o siebie nawzajem… są najlepszym prezentem jaki Wasze Dziecko może dostać 🙂

 

co włożyć do kalendarza adwentowego

Pamiętaj, żeby pobrać listę 24 kreatywnych pomysłów na to co włożyć do kalendarza adwentowego dla Twojego dzieck

UWAGA: Jeśli planujesz do drobiazgów w kalendarzu adwentowym, dołączyć także MĄDRE ZADANIA na każdy dzień adwentu… już szykuję taki zestaw zadań dla Was!

Będę go dodawać jako BONUS dla Czytelników mojego ebooka “Imprezy dziecinnie proste. Chrzciny, roczek, kolejne urodziny dziecka pięknie, prosto i niedrogo!” Bądź czujna, zapisz się na listę zainteresowanych:

https://tabayka.pl/sklep/ebooki/e-book-imprezy-dziecinnie-proste/